طراحی دکوراسیون

10 ایده برای بازسازی خانه + بازسازی با هزینه کم!

10 ایده برتر برای بازسازی خانه به سبک زیما

در این مقاله، 10 ایده برتر برای بازسازی را مطرح خواهیم کرد. فرقی نمی‌کند شما قصد دارید تمام خانه‌تان را بازسازی کنید یا فقط یک اتاق را طراحی کنید، ما نکات و ترفندهایی برای شما داریم!

اگر به دنبال بازسازی کل خانه خود هستید یا دارید چندین جنبه در خانه‌تان را تغییر می‌دهید، این ایده‌های نوآورانه – اما قابل اجرا – بازسازی خانه، اطمینان حاصل می‌کنند که خانه‌تان هم شیک باشد و هم نیازها و خواسته‌های شما را برطرف سازد.

بازسازی چیست

بازسازی خانه یا تغییرات دکوراسیون خانه چیست؟

بازسازی خانه (که به آن تغییرات دکوراسیون خانه نیز گفته می‌شود) فرآیند بهبود یک ساختار مسکونی شکسته، آسیب‌دیده یا منسوخ است که هدف آن زیباسازی یا افزایش کاربردی بودن – یا هردو – می‌باشد.

پیشرفت‌های تکنولوژی تأثیر قابل توجهی بر ایده‌های ممکن بازسازی خانه داشته است – به‌ویژه زمانی‌که به ایده‌های بازسازی در مرحله برنامه‌ریزی می‌رسیم. دسترسی به نرم‌افزارهای بازسازی خانه به طراحان داخلی و معماران این امکان را داده تا طرح‌های خود را به صورت واقع‌نگرانه سه‌بعدی ایجاد کنند و قبل از این‌که هر کار واقعی انجام شود، تغییراتی ایجاد کنند.

این فناوری‌های نوین برای حرفه‌ای‌ها شرایطی را فراهم می‌کند تا دیدگاه‌های خود را به نمایش بگذارند و به مشتریان، که اغلب دانش فنی کمی دارند، فرصتی واقع‌بینانه برای درک این‌که فضا پس از اتمام فرآیند بازسازی خانه چگونه خواهد آمد را می‌دهد.

best-idea-renovation

بهترین ایده‌های بازسازی خانه چیست؟

چه به دنبال بازسازی خانه برای افزایش ارزش ملکی خود قبل از فروش باشید یا تازه قرارداد خرید یک خانه که نمی‌توانید منتظر باشید تا آن را به خانه خود تبدیل کنید بسته باشید، احتمالاً یک پروژه بازسازی خانه یا دکوراسیون آشپزخانه در آینده‌تان وجود دارد.

این بدان معنی است که شما باید چندین عنصر را در نظر بگیرید، از جمله نحوه یافتن یک پیمانکار، چگونگی کاهش هزینه‌ها، چگونگی تبدیل کردن ایده‌های بازسازی به واقعیت، و شاید مهم‌تر از همه – چگونه تصمیم گیری کنید که کدام ایده‌های بازسازی خانه بیشترین منفعت را برای فضای شما به ارمغان می‌آورد.

در این پست، ما به این چالش نهایی توجه خاصی خواهیم داشت و خدمات و ایده‌های مشخصی برای بازسازی خانه را پیشنهاد می‌دهیم که می‌توانند به شما کمک کنند تا بیشترین استفاده را از فضای خود ببرید. این به شما کمک می‌کند تا انتخاب درستی از بین ده‌ها گزینه طراحی موجود امروزی داشته باشید.

پایین آوردن ارتفاع اتاق نشیمن

A living room with a large couch and a staircase

ایده‌های بازسازی خانه برای اتاق نشیمن
یکی از روندهای اخیر بازسازی خانه، ایجاد قسمت‌های فرو رفته برای مبل‌ها در اتاق‌های نشیمن است. این کار به فضا حس صمیمیت بیشتری می‌بخشد و همچنین باعث می‌شود اتاق نشیمن بسیار بزرگتر از آنچه که واقعاً هست به نظر برسد. اگر یک اتاق یا فضای کلی دارید که می‌خواهید تغییر دهید، این ترفند را برای یک راه‌حل بازسازی خانه منحصر به فرد امتحان کنید.

استفاده از فضای زیر پله ها

ایده‌های بازسازی خانه برای پله‌ها
اگر خانه‌ای بازسازی می‌کنید که شامل یک پله است، اشتباه نکنید و فضای زیاد زیر پله را بدون استفاده رها نکنید. چند قفسه اضافه کنید تا مجموعه کتاب‌ها یا موسیقی خود را نمایش دهید و نقطه دنج خود را بسازید. حتی می‌توانید یک اتاق کوچک را از رویاهای کودکانه خود برای زندگی‌کردن مانند هری پاتر الهام بگیرید و نقطه خوانش مخفی و دوست‌داشتنی خود را بسازید.

A room with a staircase and a bed
A room with a desk and a chair

به حداکثر رساندن فضا با کشوهای پایه

کشوهای پایه
ما اغلب فضا را زیر تخت و کابینت‌‌ها بدون استفاده رها می‌کنیم. اما، این کار دارد فضاهای ارزشمند ذخیره‌سازی را به هدر می‌دهد! به جای خالی گذاشتن این فضا، شما می‌توانید کشوهای کم ارتفاع پایه‌ای اضافه کنید، جایی که می‌توانید وسایل اضافی که در خانه پراکنده شده‌اند را ذخیره کنید و خانه را مرتب‌تر نشان دهید. این به‌ویژه در بازسازی خانه‌‌های متحرک مفید است، زیرا شما باید از مقدار کمتر فضایی که با آن کار می‌کنید، به حداکثر برسید.

فراموش نکنید که نمای بیرونی هم مهم است!

طراحی اتاق بیرونی
بیرون خانه شما همان‌قدر مهم است که داخل آن. پس، هنگام انجام بازسازی خانه، به یاد داشته باشید که چند قطعه تزیینی به خانه خود اضافه کنید تا ظاهری دلپذیر و مهمان‌نواز داشته باشد. بعضی از روش‌های ساده ارتقاء بیرونی شامل اضافه کردن باغچه؛ بازسازی جعبه نامه شما؛ اضافه کردن قطعات شاد و رنگارنگ به ورودی خانه شما؛ و افزودن کرکره‌ها، جعبه‌های پنجره یا گلدان‌ها به فضای پنجره‌تان است.

ایجاد فضای قابل استفاده بیشتر

A bedroom with a large bed and a bookcase

استفاده بیشتر از فضا
یکی دیگر از ایده‌های عالی بازسازی خانه این است که از مبلمان موجود خود، با بهینه‌سازی طرح‌های خود، فضای قابل استفاده بیشتری ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر دکه‌ای دارید، قرار دادن یک ریل نوار بر روی آن می‌تواند نیمکت خوبی برای فضای خوردن در فضای باز ایجاد کند. همچنین، به جای اضافه کردن یک کابینت ساخته شده معمولی، از این فرصت بازسازی خانه به عنوان فرصتی برای ساختن کابینت‌های سرهم کردنی استفاده کنید، که هم فضای بیشتری برای پیشخوان و مخزن ذخیره‌سازی ایجاد می‌کند و هم ظاهر خانه شما را منحصر به فرد می‌کند. این به‌ویژه اگر به دنبال ایده‌های بازسازی خانه با بودجه کم هستید مفید است، زیرا شما دارید به فضاها و محصولاتی که قبلاً داشتید اضافه می‌کنید، به جای شروع از صفر.

اضافه کردن یا ارتقاء جزیره آشپزخانه

طراحی جزیره در آشپزخانه
یک جزیره آشپزخانه به شما فضای کانتر بیشتر، قسمت ذخیره‌سازی اضافی، و گزینه‌های اضافی نشیمن را ارائه می‌دهد. یکی از روش‌های عالی برای ارتقاء طراحی آشپزخانه، دوبرابر کردن آن به عنوان یک مینی‌بار است، با قفسه‌هایی بالای کانتر با قفسه‌بندی مناسب برای لیوان‌های نوشیدنی و فضای ذخیره‌سازی در زیر به منظور نگه داشتن الکل. مطمئن شوید که در طول بازسازی آشپزخانه خود به جزیره پریز برق اضافی نیز اضافه می‌کنید، تا عملکردی کامل را اطمینان دهید. الگوها همچنین طاقچه را تشکیل داده و به اتاق بافت اضافه می‌کنند. بسته به شرایط کابینت‌ها، شاید نگاهی به نقاشی یا لکه‌دار کردن کابینت‌های آشپزخانه خود برای یک ایده بازسازی آشپزخانه فوری و نسبتاً ارزان‌قیمت باشید.

colorful design

به رنگ‌ها توجه کنید

روانشناسی رنگ در طراحی دکوراسیون
ترکیب‌های رنگ‌های مختلف نقاشی، احساسات مختلفی به خانه شما می‌بخشد، پس مطمئن شوید که آگاهانه پالتی را انتخاب می‌کنید که با زیبایی‌شناسی مورد نظر شما مطابقت دارد. برای حسی دراماتیک‌تر، از تضاد رنگ زیادی در بازسازی خانه خود استفاده کنید. برای حالتی مینیمالیستی و سازمان‌یافته، تلاش کنید پالت کاملاً سفیدی را استفاده کنید که تمیز و زیبا به نظر می‌رسد. برای حسی دعوت‌کننده و پویا در فضای زندگی، از رنگ‌های روشن و زنده استفاده کنید که حس شادی به شما می‌دهند. دیوارهای تاکیدی روشی عالی برای اضافه کردن عمق و ابعاد به یک اتاق، همچنین رنگ است.

با نورپردازی یک مرکز توجه ایجاد کنید

نقطه کانونی با نور

با اضافه کردن وسایل روشنایی مانند چراغ‌های آویز کوتاه یا چراغ‌های اسپات، یک مرکز توجه جالب در اتاق ایجاد می‌کنید. اگر چراغ‌هایی روی کانتر یا میز اضافه می‌کنید، مطمئن شوید که موادی که در بازسازی خانه خود استفاده می‌کنید، تأثیر بالایی دارد تا یک لذت بصری واقعی بگیرید. ما استفاده از موادی مانند شیشه بازیافتی، مرمر، یا گرانیت را پیشنهاد می‌کنیم.

از قفسه‌های باز استفاده کنید

use bookcase

طراحی قفسه‌بندی
هنگام کار بر روی بازسازی خانه خود، یکی از ایده‌های مورد علاقه ما شامل کردن قفسه‌های باز، برای اضافه کردن یک لایه بصری اضافی به خانه شما است. فقط به چند قفسه نیاز دارید تا عتیقه‌ها، تزئینات، و موارد بیشتر را نمایش دهید، و می‌توانید انتخاب کنید که آنها را کاملاً باز نگه دارید یا آنها را با درهای شیشه‌ای بپوشانید. همچنین می‌توانید قفسه‌ها را با سبدها، کتاب‌ها یا هر وسایل دیگر خانه تزئین کنید.

با اشکال آزمایش کنید

برای مثال استفاده از شکل حرف L
تعلیق داستانی: لازم نیست که به شکل‌های سنتی مستطیلی مبلمان پایبند باشید! ما سفارشی‌سازی بازسازی خانه شما را بر اساس سبک و فضای موجود شما پیشنهاد می‌کنیم. مبل‌های مستطیلی معمولی را با مبل ال‌شکل جادار عوض کنید، یا استفاده از کانترها و میزهای خمیده را برای افزایش فضای کاری امتحان کنید. در انجام این کار، هرچند، مهم است که مطمئن شوید این ایده‌های طراحی فضایی را کاهش نمی‌دهند، و اجازه ترافیک آسان در سراسر خانه شما را می‌دهند.
در فضای کوچکی مانند حمام، هر جزئیاتی مهم است: رنگ دیوار مناسب، کاشی‌کاری یا نورپردازی می‌توانند یک حمام کهنه و تاریخ‌گذشته را به مکانی روشن و شیک تبدیل کنند.

مبلمان ال
نتیجه گیری

چه به دنبال بازسازی خانه‌تان باشید، چه فقط علاقه‌مند به ایده‌ها و طرح‌های مختلف بازسازی هستید، ما در زیماسازه اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم!

conclusion

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *