طراحی دکوراسیون

انواع سبک های دکوراسیون داخلی منزل را بشناسید!

محبوبترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی منزل

محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی در منزل

از دیرباز گفته شده است که خانه هر کس بازتابی از شخصیت و حس آن فرد نسبت به زندگی خود می باشد. پس چیدمان منزل و داشتن یک دکوراسیون داخلی مناسب علاوه بر نمایشی از شخصیت افراد، موجب بهبود حس و حال وی در زندگی و روزمرگی می شود.

برای داشتن یک دکوراسیون زیبا و منحصربفرد و همچنین سازگار با شخصیت فرد، باید به شناخت انواع سبک های دکوراسیون داخلی منزل بپردازیم. زیماسازه شما را در شناخت هر چه بیشتر این مهم همراهی می کند.

اگر تمایل دارید تا منزل خود را در یکی از سبک های زیر بازسازی کنید و از قیمت‌های آن مطلع شوید، این صفحه را مشاهده کنید.

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی منزل

  • دکوراسیون داخلی به سبک مدرن
  • دکوراسیون داخلی به سبک معاصر
  • دکوراسیون داخلی به سبک مینیمالیست
  • دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک
  • دکوراسیون داخلی به سبک روستیک
  • دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی
  • دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی سنتی

در ادامه به بررسی هر یک از این سبک ها می پردازیم. برای دریافت مشاوره بیشتر در خصوص هر نوع دکوراسیون با تیم حرفه‌ای زیماسازه در تماس باشید.

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی منزل

سبک مدرن (Modern) بیشتر مناسب فضاهای کوچک بوده و بیشتر از رنگ های خنثی (طوسی، سفید و مشکی) در طراحی آن استفاده می شود و رنگ های دیگر بخش کوچکی از طراحی را دربرمیگیرد. در این نوع چیدمان دکوراسیون معمولا وسایل کمی در فضا قرار می گیرد. در سبک مدرن بیشتر از متریال های چوبی، شیشه ای، فلزی و استیل در طراحی فضای داخلی استفاده می کند.

سبک معاصر در طراحی داخلی

سبک معاصر در دکوراسیون داخلی منزل

سبک معاصر (Contemporary) ساده اما دارای ظرافت می باشد. در طراحی به سبک معاصر سعی می کنند نور بیشتری را در فضا پخش کنند و هوای بیشتری در فضای منزل در جریان باشد. برای اینکار از پنجره های قدی و یا با ارتفاع بیشتر استفاده می کنند. در این نوع سبک دکوراسیون رنگ های کرم یا قهوه ای بیشتر استفاده می شود. برای رنگ آمیزی فضا از رنگ های خنثی (خاکستری، سفید و مشکی) و وسایل را به رنگ تیره تر انتخاب کرده ولی سادگی و خلوتی فضا را حفظ می کنند. سبک دکوراسیون معاصر از متریال های چوبی، شیشه ای و استیل استفاده می شود و اشکال هندسی و خطوط صاف در آن به وضوح رویت می شود.

طراحی داخلی مینیمالیست

سبک مینیمالیست در دکوراسیون داخلی

سبک مینیمالیست (Minimalist) از جهت مهم بودن فاکتور نور و جریان پیدا کردن هوا در فضای خانه، بسیار به سبک معاصر شبیه می باشد. در این سبک از یک طیف رنگی برای وسایل و از رنگ های خنثی برای رنگ آمیزی کف و دیوارها استفاده می شود. این سبک طرفدار استفاده از وسایل پر زرق و برق نیست و چیدمان را به صورت کاملا ساده انجام می دهند. در سبک دکوراسیون مینیمالیست از متریال های چوبی، ماربل، فلزی و شیشه ای استفاده می شود.

سبک طراحی کلاسیک در طراحی داخلی

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

در سبک کلاسیک (Classic) همه چیز دارای تناسب و تقارن است و جلوه ای از تجملات را در آن می توان مشاهده کرد. متریال اصلی این سبک چوب بوده که در کنار آن از طرح های کلاسیک و شیک استفاده می شود. برای جلوه بیشتر در این سبک از رنگ های طلایی، نقره ای، صدفی، شرابی و زیتونی، در فضای منزل استفاده می گردد. در سبک دکوراسیون کلاسیک استفاده از لوسترهای چند شاخه، آینه و شمعدان مجلل و همچنین مجسمه های طلایی و نقره ای بسیار مرسوم می باشد.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

در سبک روستیک (Rustic) از متریال چوبی بیشتر استفاده می شود و بخش های کوچکی نیز سنگ و یا فلز به کار رفته است و با زندگی در این نوع دکوراسیون انسان احساس بودن در طبیعت می کند. این نوع دکوراسیون بیشتر در فضاهای جنگلی و کوهستانی استفاده شده و رنگ آمیزی آن به رنگ های چوب، سبز و قرمز می باشد. وسایل و مبلمان به کار رفته در این چیدمان نیز از طرح های قدیمی و کهنه به کار رفته و به جای فرش و تابلو از پوست استفاده می شود.

سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی

سبک فرانسوی (French) معمولا جزو گرانترین نوع دکوراسیون می باشد زیرا در وسایل از پارچه های مخملی و ابریشمی استفاده شده و در طراحی فضا نیز گچبری های کلاسیک و شیک به کار رفته است. در سبک دکوراسیون فرانسوی حتی کوچک ترین اجزا نیز بسیار لوکس و ظریف طراحی شده و حس اصیل و سلطنتی بودن به فرد القا می کند. در سبک فرانسوی از رنگ های روشن برای مبلمان استفاده می شود و کف پوش بیشتر به صورت پارکت های قهوه ای و کرم رنگ به کار می رود.

سبک ایرانی سنتی در دکوراسیون داخلی

در سبک ایرانی سنتی (Traditional persian) دیوارها به رنگ سفید و کف با فرش های دست باف، گلیم و … که بیشتر به رنگ گلی و قرمز بوده، روئیت می شود. در این نوع دیزاین از پنجره های ارسی استفاده شده که به دلیل رنگی بودن شیشه های آن، نورهای رنگی در خانه تابیده می شود. در سبک دکوراسیون ایرانی سنتی، از تخت های زیبا و کار شده به جای مبلمان استفاده می شود. برای تزئین نیز از تابلو ها و وسایل قلم کاری و مینا کاری استفاده شده و گلدان های مسی نیز در میان آنها دیده می شود.

سخن آخر

برای چیدمان منزل بهتر است از وسایل و متریال هایی استفاده کنید که با روحیات شما سازگار بوده و به شما حس آرامش و سرزندگی را القا کند تا هر وقت از محیط شلوغ و خسته کننده بیرون به داخل خانه آمدید، جسم و ذهنتان ریلکس شود. برای تجربه یک فضای صمیمی در منزلتان می توانید روی تیم حرفه ای زیماسازه حساب کنید. این شرکت با 20 سال سابقه درخشان و دارا بودن تیمی مجرب و حرفه ای، به طراحی فضا و چیدمان دکوراسیون داخلی منازلتان، طبق اصول و سلایق شما، می پردازد. زیماساره لبخند رضایت را بر روی لبان شما و خانوادتان می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *