طراحی دکوراسیون

اهمیت طراحی در دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون اداری مینیمال و استفاده از صندلی زرد

توجه به دکوراسیون اداری امروزه از مهمترین نکات در دفاتر و ادارات است.  به دلیل اهمیت بسزایی که این موضوع پیدا کرده است امروزه روش های نوین برای بهینه کردن فضای داخلی اداری (فضای کار) و زیبایی بخشیدن و کارایی به محیط پیدا شده است.

المان‌های دکوراسیون در ابعاد مختلف و با طرح‌های متنوع فضایی طراحی شده اند تا شما بتوانید با توجه به زمینه کاری و سلیقه خود به راحتی انتخاب کنید. حال به دنبال این هستیم که بدانیم چه چیزی در دکوراسیون اداری حائز اهمیت است؟

در اینجا میخواهیم به طراحی دکوراسیون اداری و مباحث مربوط به آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

اهمیت دکوراسیون اداری

طراحی یک محیط کار اداری جنبه مهمی است می تواند بر کارایی و بهره وری فضای کلی محیط تاثیر بگذارد.

حال در ادامه می‌خواهیم به بررسی چند نکته کلیدی برای طراحی فضای داخلی اداری بپردازیم :

هماهنگی در طراحی اداری:

یکپارچگی در قرارگیری مبلمان، رنگ، چینش و متریال المان‌ها از دسته مواردی هستند که می توانند هماهنگی را ایجاد کند و در طراحی دکوراسیون اداری بسیار تاثیرگذار باشند. دکوراسیون داخلی محیط اداری باید دارای تم خاص باشد و اگرچه تفاوت‌ها دارند باید باعث تکمیل یکدیگر شده و با هم هماهنگ باشند. محیطی که تماما مونوکروم باشد باعث ایجاد خستگی در چشم افراد شده و جذابیت بسزایی ندارد.

توجه به حوزه فعالیت در  در طراحی دکوراسیون اداری:

برای اینکه بتوانیم طراحی منحصر به فردی داشته باشیم بین موضوع انتخاب طرح مناسب و فعالیت آن اداره، هارمونی ایجاد کنیم. به طور مثال طراحی یک مطب دندانپزشک با یک دفتر تجاری متفاوت است و تنها شرکتی می تواند بین اینها هماهنگی ایجاد کند که خود خبره در این مهارت باشد و تجربه کافی هم داشته باشد.

توجه به سلامت کارکنان در دکوراسیون داخلی:

بیشتر تایم کارکنان در محل کار گذرانده می شود به همین دلیل است که مدیریت مجموعه به دنبال طراحی دکوراسیون با رعایت اصول ارگونومی بدن در شرکتها و ادارات است تا کارکنان راحت باشند و کیفیت کار پایین نیاید. بر اساس اصول ارگونومی هرچه راحتی و آسایش کارکنان بیشتر باشد کارایی آنها بهتر است و در نتیجه ارائه های آن شرکت موفق تر خواهد بود.

به طور مثال طراحی صندلی های راحت و نرم باعث آسودگی فرد و در نهایت افزایش بازدهی آن فرد می شود.همچنین باید به حریم خصوصی افراد در محل کار پرداخت  به آن توجه کرد.  گاهی ممکن است کارکنان با یکدیگر ارتباط گسترده داشته باشند و گاهی هر یک موظف به انجام امور شخصی خود هستند. بنا به هر کدام از شرایط، استفاده از دیوارهای جداکننده و پارتیشن اداری کم ارتفاع توصیه می‌شود. اگر شما به طور مداوم در ارتباط با مشتریان هستید و نیاز به جلب رضایت‌شان دارید، لازم است از نور کافی و رنگ‌های شاد در اتاق اداری خود استفاده کنید.

توجه به بودجه کاربر:

بسته به نوع کاربرد مبلمان، دوام آنها متفاوت است. به همین دلیل باید توجه به بودجه کارفرما داشته باشیم و محصولی را انتخاب کنیم که دوام بالا همراه با قیمت بصرفه باشد. یک میز و صندلی با کیفیت بالا و همچنین راه حل های ذخیره سازی مانند قفسه کتاب و کابینت ضروری هستند. باید یک لیست از علایق کارفرما و نیازهایش تهیه می‌کنیم تا به ما در رابطه با طراحی کمک کند تا درباره طرح کلی به اجماع نظر برسیم. برگزاری جلسه با کارفرما، موجب می‌شود تا از طرح مد نظر، اطمینان کامل حاصل کنیم.

برنامه ریزی فضایی:

یک جنبه کلیدی که باید در نظر بگیرید، چیدمان فضا است. میز مدیران باید به گونه ای قرار بگیرد که به آن ها اجازه دهد به راحتی با تیم خود ارتباط برقرار کنند و بر کار در حال انجام نظارت کنند. فضای کاری نیز باید شامل حوزه هایی برای همکاری و طوفان فکری، مانند میز کنفرانس یا محل نشستن راحت باشد.

چیدمان باید طوری باشد که کار مدیر و کارکنان را تسهیل کند. این موضوع شامل قرارگیری مبلمان و چینش آن ها، تجهیزات و محل نگهداری است.

طرح رنگ:

طرح رنگ باید با دقت انتخاب شود تا فضایی حرفه ای و آرامش بخش ایجاد شود. رنگ های خنثی مانند بژ، خاکستری و سفید اغلب در فضاهای مدیریتی استفاده می شوند.

 نورپردازی:

نورپردازی مناسب برای یک فضای کاری مفید مهم است. نور طبیعی باید به حداکثر برسد، و نورپردازی مصنوعی باید به دقت برنامه ریزی شود تا از تابش نور و سایه ها جلوگیری شود.

دکور:

از نظر دکور، مهم است که مبلمان و لوازم جانبی را انتخاب کنید که هم شیک باشند و هم کاربردی. صندلی راحت، نورپردازی مناسب و راه حل های ذخیره سازی همگی عناصر مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. علاوه بر این، ترکیب عناصری مانند گیاهان، آثار هنری و دکور شخصی سازی شده می تواند به ایجاد فضایی خوشایند و الهام بخش کمک کند.عناصر دکوراتیو مانند آثار هنری، گیاهان و لوازم جانبی می توانند شخصیت و شخصیت را به یک فضای مدیریتی اضافه کنند. با این حال، آن ها باید به دقت انتخاب شوند تا از به هم ریختگی و حواس پرتی جلوگیری کنند.

طراحی دکوراسیون اداری با تم نارنجی

یک طراح داخلی باید هنگام طراحی یک فضای اداری این موارد را در نظر بگیرد:

۱. یک طرح کاربردی ایجاد کنید:

فضای اداری باید به گونه ای طراحی شود که بهره وری و کارایی را به حداکثر برساند. این به معنای داشتن طرحی است که امکان حرکت آسان و دسترسی به تجهیزات و منابع لازم را فراهم می کند.

۲. از نور طبیعی استفاده کنید:

نور طبیعی نه تنها انرژی زا است، بلکه تاثیر مثبتی بر روحیه و سلامت کارمندان نیز دارد. سعی کنید تا حد امکان نور طبیعی را در طراحی دکوراسیون اداری بگنجانید.

۳. مبلمان راحت انتخاب کنید:

کارمندان زمان زیادی را پشت میز کار خود می گذرانند، بنابراین مهم است که مبلمان راحت و ارگونومیک انتخاب کنید که از حالت بدنی خوبی برخوردار باشد و خطر آسیب دیدگی را کاهش دهد.

۴. گیاهان را اضافه کنید:

گیاهان نه تنها کمی از طبیعت را به دفتر اضافه می کنند، بلکه نشان داده اند که کیفیت هوا را بهبود می بخشند و سطح استرس را کاهش می دهند.

طراحی دکوراسیون داخلی اداری با تم رنگی سبز
۵. برندسازی را نهادینه کنید:

فضای اداری باید منعکس کننده برند و فرهنگ شرکت باشد.  این کار را می توان از طریق استفاده از رنگ ها، لوگوها و آثار هنری انجام داد.

قطعا شما به عنوان فردی که به طراحی دکوراسیون خانه خود اهمیت می‌دهید، برای فضای کار خود نیز ارزش قائل هستید. حداقل یک سوم شبانه روز افراد شاغل در محیط کار آن‌ها می‌گذرد. پس تمامی اجزای محیط و کوچک‌ترین ترکیبات روی روحیه و ناخودآگاه انسان تاثیر می‌گذارد. تمامی این موارد در بلندمدت بر روی شخصیت و رفتار شما با دیگران خود را نشان می‌دهد. 

۶. فراهم کردن فضاهای مشارکتی:

بسیاری از شرکت ها همکاری و کار گروهی را تشویق می کنند، بنابراین فراهم کردن فضاهایی که کارمندان بتوانند با هم کار کنند و ایده های خود را به اشتراک بگذارند، مهم است.

۷. استفاده از فناوری:

فناوری نقش مهمی در دفاتر مدرن ایفا می کند، بنابراین استفاده از آن در طراحی مهم است. این شامل مواردی مانند ایستگاه های شارژ، تجهیزات کنفرانس ویدیویی و سیستم های روشنایی هوشمند و همچنین اتاق هایی با درب هوشمند جهت برگزاری جلسات مهم می شود.

فضای کار اشتراکی با تم رنگی آبی

دکوراسیون داخلی اداری

به طور کلی، طراحی داخلی فضای کار اداری باید راحتی، عملکرد و سبک را در اولویت قرار دهد تا موجب ساخت یک محیط کاری سازنده و مثبت شود. طراحی داخلی فضای اداری باید متناسب با نیازها و اولویت های خاص کارکنان و مدیر مجموعه باشد، در حالی که یک فضای حرفه ای و سازنده برای تیم ایجاد کند. هنگام طراحی فضای داخلی یک محیط اداری  یا فضای مدیریتی، مهم است که همچنین جذابیت زیبایی شناسی و عملکرد فضا را در نظر بگیریم. طراحی باید نشان دهنده برند و ارزش های شرکت باشد و در عین حال محیطی راحت و کارآمد برای مدیر و تیم آن ها فراهم کند.

حال که با اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی اداری مواجه شدید، می‌توانیم در مورد نحوه طراحی فضای اداری و تجاری صحبت کنیم. طراحی محیط اداری به نوع حرفه شما نیز بستگی دارد. در نتیجه شما باید جدیت و رسمیت زیادی در طراحی این فضا به خرج دهید. در نتیجه طراحان داخلی به شما بهترین راه را نشان می دهند.

جمع‌بندی

شرکت دکوراسیون داخلی زیماسازه آماده‌ی ارائه خدمات در تمامی حوزه های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری از صفر تا صد، تجهیز مبلمان اداری، پارتیشن و… برای کلیه ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی می باشد. این شرکت از بدو تاسیس تا کنون کوشیده است کارنامه درخشانی از ارائه خدمات مورد نیاز برای مشتریان را به ثبت برساند و اکنون نام این شرکت اعتماد و کیفیت را در اذهان باقی می گذارد. اکنون تعهد ما به ارزش های بنیادین مانند طراحی نوین همراه با زیبایی ، زیر بنای استراژی های پیشرفت ما را تشکیل می دهد و سوابق ما در اجرای پروژه های موفق در بخش طراحی داخلی دکوراسیون اداری کشور بی نظیر می باشد. شرکت معماری زیما با هدف هایی همچون تطابق طرح با اجرا و سرعت در روند اجرای پروژه های خود همراه با نوآوری و خلاقیت و کاهش قیمت تا حد امکان در پی جلب رضایت مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *